odpowiedzi

 

Zachęcam Państwa do zapoznania się z odpowiedziami na dotychczas zadawane pytania. Zapraszam również do zadania własnych pytań.

2020-12-01
Gość serwisu pisze: Szanowny Panie Rektorze,
Dlaczego przedmioty "podstawy programowania w C++" i "podstawy programowania w języku Java" są do wyboru jako związane z kierunkiem na kierunku e-biznes, podczas gdy na kierunku Big data ich tam nie ma?

Rady programowe poszczególnych kierunków będą analizowały przedmioty i treści programowe danego kierunku. Sugestię dotyczącą wymienionych przedmiotów zgłoszę do przewodniczącego rady programowej kierunku Big Data.

2020-12-01
Gość serwisu pisze: Szanowny Panie Rektorze, wg mnie dzielenie grup wg preferencji na zajęcia nie będzie sprawiedliwe chociaż z pewnością rozwiązałoby problem - Ci którzy chcą iść na uczelnie będą mogli pójść, a Ci którzy boją się zarażenia oglądną ćwiczenia online. Jak w takim wypadku oceniać aktywnośc na zajęciach, jak w nich uczestniczyć, rozwiązywać zadania, jak ma się odbyć zaliczenie - z pewnością nie będzie to sprawiedliwe podejście do każdego studenta. Co więcej aktualnie posiadając tysiące zakażeń dziennie, gdzie podczas podejmowania poprzedniej decyzji o trybie zajęć było ich kilkaset, jest to nieporównywalna różnica i ciężko w trybie bez grup dziekańskich zrobić tak aby uniknąć zakażeń, ich wykrycia bez szkody dla studenta, przejścia na tryb online. Specyfika naszej uczelni pozwala na spokojny powrót z pełnym przygotowaniem na następny semestr zimowy, pozostawiając semestr letni jeszcze w trybie online dla bezpieczeństwa. Bardzo dziękuję za cały Pana wysiłek i życzę zdrowia.
Pozdrawiam,
Student

Dziękuję za miłe słowa. Obecnie podajemy analizie wszystkie możliwe sposoby prowadzenia zajęć w semestrze letnim. Mogę po raz kolejny zapewnić, że decyzja będzie bardzo przemyślana i zapewni bezpieczeństwo zdrowotne naszej społeczności.

2020-12-01
Gość serwisu pisze: Szanowny Panie Rektorze, czy w wypadku gdy nie mieszkam aktualnie w Warszawie, jaką mam opcje aby przedłużyć ważność legitymacji studenckiej? Zostanie ona automatycznie przedłużona lub zostanie wprowadza zmiana w mLegitymacji? Dziękuję za odpowiedź.

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, w okresie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni oraz przez 60 dni po jego zakończeniu, legitymacje studenckie i legitymacje doktorantów są ważne, bez konieczności ich potwierdzania. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 19 października br. legitymacje są nadal ważne bez konieczności przedłużania.

2020-12-01
Gość serwisu pisze: Szanowny Panie Rektorze,

czy rozważana jest opcja, aby na przykład podzielić grupy ćwiczeniowe na takie, w których zajęcia odbywają się online oraz na te, gdzie odbywają się one w formie fizycznej na uczelni. Czy nie byłoby to rozwiązanie, które choć w pewnym stopniu satysfakcjonowałoby osoby, które nie chcą jeszcze wracać na uczelnie i te, które wyrażają taką chęć?

Każdy wariant prowadzenia zajęć w semestrze letnim jest brany pod uwagę i dokładnie analizowany.

2020-12-01
Gość serwisu pisze: Szanowny Rektorze,

Chciałabym dopytać o kwestie związaną z zaliczeniem praktyk, odnoszącą się do Pańskiej wypowiedzi na forum sprzed paru dni- wspomniane tam zostało, że z praktyki nie ma oceny, nie liczy się ona do średniej, jest jedynie na zaliczenie- jednakże w toku ocen widnieje informacja, że praktyka w moim przypadku zaliczona została na 5 i przypisano jej 3 ects. Czy w takim razie owa ’5’ jest jedynie symboliczna i nie będzie miała wpływu na późniejszą średnią?

Przepraszam za udzielenie błędnej odpowiedzi. Praktyki zaliczane są na ocenę wliczaną do średniej.