odpowiedzi

 

Zachęcam do zapoznania się z odpowiedziami na zadane już pytania. Zapraszam również do zadania własnych pytań oraz zapoznania się z archiwami otwartego dialogu ze społecznością Uczelni podczas dwóch kadencji rektorskich w latach 1999-2005.

2019-03-21
Gość serwisu pisze: Mam pytanie co do rekrutacji na studia doktoranckie w roku akademickim 2019/2020. Czy istnieje możliwość dostosowania terminów składania dokumentów, tak, aby absolwenci studiów magisterskich, którzy zgodnie z harmonogramem złożą pracę magisterską do 30.06.2019 i obronią ją we wrześniu mogli rozpocząć studia III stopnia od października 2019r. ?

Szczerze mówiąc problemem jest to, że w chwili obecnej nie ma jeszcze przepisów regulujących funkcjonowanie Szkoły Doktorskiej w SGH. "Stare" studia doktoranckie (zgodne z poprzednią Ustawą) wygasają, a nowe będą wynikały ze Statutu, który wejdzie w życie 1 października tego roku.
W tej chwili trwają prace nad strukturą Szkoły Doktorskiej, programem studiów, regulaminem, itd.
Co do rekrutacji: powinno tak być, ale za wcześnie na wiążącą odpowiedź.

2019-03-21
Gość serwisu pisze: Szanowny Panie Rektorze,

Z wielkim smutkiem przeczytałem wiadomość dotyczącą przedmiotu Mikroekonometria. Sytuacja nie wyglądała tak jak przedstawiła Pani Ola w swojej wiadomosci. Prowadzący, przed rozpoczęciem pracy wielokrotnie pytał czy wszyscy zgadzają się na prowadzenie zajęć w języku angielskim, gdyż oprogramowanie oraz najlepsza literatura są właśnie w języku angielskim. Podczas wielokrotnych pytań absolutnie nikt nie sprzeciwil się temu sposobowi prowadzenia zajęć. To smutne, że prowadzący chce dla nas jak najlepiej, a później jest w tak bezczelny sposób atakowany i to jeszcze anonimowo przez serwis rektorski.

.............

2019-03-21
Gość serwisu pisze: Czy jest jakiś ramowy termin kiedy należy zrobić praktyki na studiach licencjackich stacjonarnych?

Nie ma, ale odradzam czekanie do ostatniej chwili, bo niejeden już zapomniał i obronę trzeba było przekładać na później...

2019-03-21
Gość serwisu pisze: Szanowny Panie Rektorze,
Czy istnieje możliwości zamontowania żaluzji w oknach biblioteki. Przez świecące słońce nie da się uczyć
Z poważaniem

Koszczyc-Witkiewicz nie przewidział, a konserwator zabytków nie akceptuje...

2019-03-20
Gość serwisu pisze: Szanowny Panie Rektorze, czy jesli w przypadku uzyskania zgody na 3 termin, ale niestety ponownej choroby poswiadczonej zaswiadczeniem lekarskim przeslanym terminowo, student ma prawo napisac egzamin i przedluzyc przedluzona sesje?

Dziekan rozpatrzy podanie. Nie potrafię odpowiedzieć bez pełnej informacji.