archiwum

 

W tym miejscu znajdą Państwo archiwum pytań i odpowiedzi. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z tą sekcją, prowadzoną do 1 września 2020 roku przez mojego poprzednika, prof. Marka Rockiego, a później przeze mnie. Z sympatią, Piotr Wachowiak, Rektor SGH

2020-08-31
Gość serwisu pisze: ...............

To nie odpowiedź, ale PODZIĘKOWANIE...
To ostatni dzień mojej kadencji.
Dzięki pytaniom z tego serwisu mogłem wiedzieć więcej niż z oficjalnych listów, zapytań i korespondencji. Mam nadzieję, że odpowiedzi - wiem, czasami będące polemiką - posłużyły do doskonalenia działania naszej Uczelni.
Dziękuję wszystkim, którzy zadawali pytania i przepraszam, za czasami długi czas oczekiwania na odpowiedź.
M.Rocki

2020-08-31
Gość serwisu pisze: Szanowny Panie Rektorze, Czy po 1 września portal ten będzie dalej funkcjonował do kontaktu z nowym rektorem?

Tak. Będzie w "tym samym miejscu".

2020-08-31
Gość serwisu pisze: Panie Rektorze, Dlaczego ciągle przywołuje Pan argumenty o wielkim niebezpieczeństwie wynikającym z normalnego trybu nauczania?? Przecież wiadomo już, że covid zdecydowana większość przechodzi zupełnie bezobjawowo, niektórzy są po prostu zwyczajnie chorzy, ale też większość z nich wraca szybko do zdrowia,a wskaźnik śmiertelności jest naprawdę niski... Już nie mówiąc o tym, że obecny wzrost zachorowań wynika zapewne z testów fałszywie pozytywnych oraz po prostu dużo większej ilości wykonanych tych testów (wiadomo, że przed wyborami nie było rządowi na rekę, aby je wykonywać...)

Pewnie różnimy się w ocenach.. Rektor (do dzisiaj: ja, od jutra prof. Piotr Wachowiak) odpowiada za bezpieczeństwo.
Co do szczegółów: bezobjawowo? Tak, ale raczej młodzi. A pracownicy SGH są w różnym wieku, także tym szczególnie narażonym na skutki.
Testy "fałszywie pozytywne"? Polecam przestudiowanie statystyki i pojęć błąd I i błąd II rodzaju.
Liczba testów? To oczywiste dla każdego, kto zetknął się ze statystyką. Testy nie obejmują całej populacji, a więc nie mówią ile osób jest zarażonych, ale ile wykryto zarażeń. Im więcej testów, tym więcej wykrytych przypadków. Ale co to zmienia: zakażenia i śmierć chorych są faktem.

2020-08-30
Gość serwisu pisze: Szanowny Panie Rektorze, Kiedy i w jakiej formie możliwe będzie składanie wniosków o przyznanie stypendium Rektora w roku akademickim 2020/21?

Szanowni Czytelnicy i pytający!
Proszę, byście odnotowali, że to już tylko kilka dni do końca mojej kadencji, a więc pytania dotyczące wydarzeń po 1 września wypada zadawać Rektorowi Wachowiakowi, jako przejmującemu władzę w SGH.2020-08-28
Gość serwisu pisze: Czy czytelnia będzie otwarta i dostępna dla studentów w semestrze zimowym mimo zdalnego trybu studiów?

Planujemy otworzyć.