odpowiedzi

 

Zachęcam Państwa do zapoznania się z odpowiedziami na dotychczas zadawane pytania. Zapraszam również do zadania własnych pytań.

2024-02-19
Gość serwisu pisze: Szanowny Panie Rektorze,

czy jest planowe otwarcie studiów popołudniowych magisterskich?

Nie ma takiego planu.

2024-02-19
Gość serwisu pisze: Szanowny Panie Rektorze,
Czy decyzja odnośnie dni rektorskich została już podjęta?

Decyzja odnośnie dni rektorskich zostanie podjęta na początku semestru letniego.

2024-02-19
Gość serwisu pisze: Szanowny Panie Rektorze,

często pojawiają się pytania o nowe kierunki studiów w kolejnym roku akademicki - to bardzo cieszy, że SGH dostosowuje swoją ofertę do potrzeb rynku.
Chciałbym dowiedzieć się czy z oferty zostaną wycofane niektóre dotychczasowe kierunki? Widziałem w ofercie SGH kierunek Ekonomiczna analiza prawa. Niestety okazało się, że w trakcie ostatnich dwóch lat kierunek ten nie został uruchomiony ze względu na niewystarczającą liczbę kandydatów. Czy planowana jest kolejna próba uruchomienia tego kierunku?
Sądzę, że jest to kierunek studiów bardzo przydatny dla ekonomistów oraz prawników, którzy mogą pozyskać wiedzę i umiejętności z różnych dyscyplin.

Nie jest planowane wygaszenie któregoś z oferowanych kierunków.
Wspomniany kierunek Ekonomiczna Analiza Prawa pozwala SGH być częścią konsorcjum EMLE (https://www.sgh.waw.pl/european-master-law-and-economics), co jest dobrą okazją do rozwijania współpracy międzynarodowej. Nie planujemy z tego rezygnować. W ramach tego kierunku mamy cały czas studentów z zagranicy. SGH przez członków konsorcjum jest cenionym partnerem. Przewidujemy wprowadzenie pewnych zmian programowych na tym kierunku.


2024-02-15
Gość serwisu pisze: Szanowny Panie Rektorze,
Chciałabym zwrócić uwagę na sposób w jaki funkcjonuje (bądź też nie funkcjonuje) CWM na naszej uczelni. Informacj na temat przydzielonych punktów mieliśmy otrzymać 7 lutego. Zamiast tego otrzymailiśmy maila z inforamcją, iż z przyczyn technicznych dane te będą nam udostępnione najpóźniej 12 lutego. Nadzszedł dzień 12 lutego - otrzymaliśmy tabelę z wynikami (w bardzo nieporęcznej formie uniemożliwiającej otworzenia wyników w Excelu w celu porównania swojego wyniku z punktami innych studentów), jednak system ICR, który miał umożliwić nam zidentyfikowanie się w tabeli nei działa od wielu godzin. Skraca to czas studentów na ewentualne odwołania się od decyzji na temat otrzymanych punktów. Podejrzewam, że może to ostatecznie wydłużyć czas oczekiwania na przydziały i tym samym spowodować problemy związane z poszukiwaniem zakwaterowania na wymianach oraz innymi formalnościami.
Rozumiem, że czasem mogą zdarzyć się błędy techniczne. Jednak w tym przypadku jest już standardem, że CWM nie dotrzymuje terminów. Podobna sytuacja miała miejsce przy rejestracji na wymianę - system przez kilka dni nie działał, co wywołało dużo stresu i zamieszania.
Maile na ten temat kierowane do CWM-u pozostają bez odpowiedzi.

Bardzo mi przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Chciałbym zapewnić, iż dokonujemy wszelkich działań, aby doprowadzić proces kwalifikacji do zakończenia, zgodnie z regulaminem. Nowy system informatyczny zostanie poprawiony w taki sposób, aby w przyszłości nie było podobnych utrudnień. Przepraszam studentki i studentów za niedogodności .

2024-02-15
Gość serwisu pisze: Szanowny Panie Rektorze,

chciałbym zapytać jakie korzyści finansowe otrzymuje SGH za współpracę z firmami, które tworzą Klub Partnera SGH? Jakie inne benefity otrzymuje SGH za współpracę z firmą?

Firmy cały czas zajmują Aulę Spadochronową . Do końca marca nie ma już żadnego wolnego terminu i nie da się jej zarezerwować. Dlatego warto dowiedzieć się ile firmy płacą za taką możliwość

Dzięki stale rozwijającej się współpracy z otoczeniem biznesowym SGH zajmuje wysoką pozycję w wielu rankingach jak np. "Absolwent na rynku pracy", może ubiegać się o akredytacje a także być członkiem prestiżowych stowarzyszeń czy organizacji. Tym samym, m.in. dzięki współpracy z firmami z Klubu Partnerów SGH, uczelnia może pochwalić się takimi sukcesami jak np. tytuł najlepszej szkoły biznesowej roku 2022/2023 aliansu CEMS. Zasady współpracy między firmami a uczelnią regulowane są każdorazowo w umowie, zaś członkostwo w Klubie jest oparte o składkę. Współpraca z otoczeniem biznesowym, prócz działań o charakterze komercyjnym jak np. możliwość rezerwacji przestrzeni czy promocji programów rozwojowych, staży i praktyk ma również wymiar merytoryczny, partnerzy rozwijają wraz z uczelnią przedmioty oraz konkursy np. na prace dyplomowe.

Rezerwacja i wykorzystanie przez firmy Auli Spadochronowej jest jednym z elementów współpracy, jednak nie tylko firmy mogą korzystać z tej przestrzeni, ale również organizacje studenckie samorząd czy jednostki SGH a zatem wszyscy, którzy organizują wydarzenia. Liczba wydarzeń organizowanych przez społeczność studencką z roku na rok jest coraz większa, co niezmiernie cieszy. Naturalną konsekwencją tego jest jednak zmniejszenie dostępności Auli. We wskazanym okresie tj. od rozpoczęcia nowego semestru, aż do końca marca tylko jeden dzień jest zajęty przez firmę z Klubu Partnerów SGH, pozostałe są zarezerwowane przez studentki i studentów oraz już zgłoszone w ZPA projekty jak np. Studenckie Targi Pracy SGH, Maraton Firm Konsultingowych, GPD, Jobmesse, Tydzień Kobiet Sukcesu czy promocja nowego kierunku Logistyka.
Szukając rozwiązania dla zaistniałej sytuacji warto zwrócić się do kolegów i koleżanek mających rezerwacje, być może ich plany uległy zmianie i uwolni się przestrzeń Auli Spadochronowej (poniedziałek, środa, piątek) lub też proponuję się zgłosić się do Centrum Współpracy z Biznesem by dowiedzieć się, czy jest jeszcze wolna przestrzeń auli Spadochronowej, którą można zagospodarować (wtorki i czwartki).